Kominki

Kominek w funkcjonalnej i stylowej oprawie

obudowa kominkaNiezwykle ważnym parametrem, jeśli chodzi o wykonanie obudowy do kominka, jest zapewnienie optymalnej izolacji cieplnej. Do specjalistycznych materiałów, które są w stanie wytrzymać olbrzymią temperaturę w komorze spalania, należą, wysoce cenione przez zdunów, płyty krzemianowo-wapienne. Płyty takie znamionuje wielofunkcyjność – są jednocześnie elementem budulcowym, a ponadto zapewnią doskonałą izolację termiczną. Krzemian wapnia to surowiec o znacznej odporności mechanicznej, jak i cieplnej – płyty są jednak dosyć łatwe w obróbce przy użyciu odpowiednich, wyspecjalizowanych narzędzi. Kompaktowe wymiary płyt, szczególnie, jeżeli chodzi o ich grubość, zapewnią znaczną oszczędność miejsca –obudowa kominka z krzemianu wapnia przybiera zwykle minimalne możliwe wymiary, pozostawiając użytkownikom pomieszczenia wiele cennej przestrzeni dookoła. Dosyć praktyczną alternatywą dla płyt krzemianowo-wapienne są obudowy kominków wykonane z ognioodpornego betonu. Ten rodzaj betonu wydaje się być tworzywem uniwersalnym, zwłaszcza w kontekście wyjątkowo prostego i niekłopotliwego wykonania obudowy zewnętrznej na takim podkładzie, czy też rekordowo długiego czasu wypromieniowywania ciepła.

Zewnętrzna obudowa kominka – znacznie więcej niż tylko obramowanie

O ile oprawa obrazu ma uwydatnić piękno dzieła, obudowa zewnętrzna kominka jest głównym elementem obudowy do kominkówdekoracyjnym, w całości nadającym urok naszego paleniska. Gdy oglądamy tradycyjne -drukowane, bądź publikowane online prospekty z obudowami kominków, zachwyci nas różnorodność materiałów, z jakich zostały one wykonane: od płyt ceramicznych i cegieł, przez ozdobne panele z drewna, po dekoracyjne skały osadowe, takie jak marmur czy wapień. Dobór obudowy kominka zależy zarówno od charakteru samego paleniska, jak i stylu aranżacji danego wnętrza.

Wnętrze w stylu ultranowoczesnym wygląda imponująco, gdy zamontujemy w nim kominek obłożony połyskliwym granitem, ale spotykane są także obudowy z ognioodpornego szkła, a nawet stali nierdzewnej. Przeglądając katalogi współczesnych projektantów, nie można wyjść z podziwu nad takimi nowatorskimi rozwiązaniami. Tradycyjne ekskluzywne kominki w dzisiejszych wnętrzach posiadają skromne, acz dekoracyjne obudowy z wapieni czy marmurów. Spotykane w pomieszczeniach urządzonych w klimacie ponadczasowej klasyki staroświeckie kominki rustykalne, nawiązujące wyglądem do wiejskich chat sprzed kilku wieków, posiadają obudowy z drewna, cegieł, czy też kamienia polnego. Kominek o obudowie z kafli również dobrze prezentuje się w tradycyjnym otoczeniu, choć wnętrza stylizowane na początek ubiegłego wieku również doskonale wyglądają z taką repliką ówczesnego pieca kaflowego.

Oferta KODO kozłowski&domiński - obudowy do kominków w każdym stylu

Jesteśmy głównym przedstawicielem renomowanych marek obudów do kominków – przede wszystkim na uwagę zasługuje bogaty asortyment brytyjskiej firmy Chesney's. Prezentacja na naszej stronie internetowej ekskluzywnekominki.com.pl, to zaledwie przedsmak tego, co możecie Państwo podziwiać na żywo, w showroomie firmy KODO. Z przyjemnością zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego, otwartego przez siedem dni w tygodniu, salonu firmowego na warszawskim Targówku, w ekskluzywnym Centrum Wyposażenia Wnętrz DOMOTEKA.