Kominki

Królewska, wykwintna klasyka

Atutem kominków z obudowami z kamienia naturalnego, czy też skał osadowych, jest dosyć spora plastyczność kominki marmurowemateriałów, co daje pole do popisu rzeźbiarzom wykonującym ornamenty na portalach kominków. Kominki z marmuru oraz z wapienia najbardziej interesująco prezentują się, ozdobione płaskorzeźbami stylizowanymi na czasy renesansu, klasycyzmu, a nawet starożytności. Obróbka kamienia naturalnego, takiego jak granit, marmur czy trawertyn, a także różnorodnych skał wapiennych, stanowi prawdziwe wyzwanie dla mistrzów rzemiosła – możliwe jest wykonanie zarówno drobnych detali, jak i całkiem sporych elementów architektonicznych – od zdobień motywami roślinnymi, po monumentalne kolumnowe fasady.

Przykładem kominków z kamienia są ręcznie wykonane profile kominkowe Chesney's - ozdobione niezwykłej urody ornamentami, jak i zupełnie gładkie fasady doskonale prezentują się w wytwornych, klasycznie zaaranżowanych wnętrzach o charakterze reprezentacyjnym. Odrobina królewskiego luksusu z dziewiętnastowiecznej epoki wiktoriańskiej, czy też z czasów francuskiego władcy Napoleona, to domena fryzów palenisk takich jak kominki marmurowe z kolekcji Chesney's The Stone oraz The Heritage. Królewski przepych zapewnią ekskluzywne kominki z kamienia, jakim jest misternie rzeźbiony włoski wapień Bianco Avorio, wydobywany w samym sercu Dolomitów.

Wyjątkowa propozycja KODO: ekskluzywne kominki z marmuru i kamienia naturalnego

kominki z marmuruKominki marmurowe czy też portale kominkowe wykute w skale wapiennej o dowolnej z dostępnych barw znakomicie sprawdzą się w każdym reprezentacyjnym wnętrzu zainspirowanym naturą. Rzadko spotykane, barwne odmiany marmuru, hematytu i wapienia cieszą oko swoim pięknem, zaś niebanalne płaskorzeźby nadają wykończeniu kominków posmak luksusu. Częstym elementem architektonicznym, jeśli chodzi o ozdobne portale kominków z kamienia takiego jak marmur i wapień, są łuki, czy też kolumny, przywołujące na myśl czasy starożytne, czy też nawiązującą do antyku epokę renesansu. Każdy, ręcznie wykuty kominek z kamienia, aspiruje do rangi bezcennego dzieła sztuki.

Strona internetowa ekskluzywnekominki.com.pl prezentuje cały przekrój wzornictwa kominków z kamienia, jeśli chodzi o aktualne kolekcje brytyjskiej firmy Chesney's, specjalizującej się w wykwintnych kominkach marmurowych i wapiennych. Naszym przyszłym Klientom, oprócz dokładnego przejrzenia galerii zdjęć online, z całego serca polecamy odwiedzenie firmowego showroomu w salonie KODO kozłowski&domiński. Przystępna lokalizacja w centrum Warszawy zachęci Państwa do podziwiania monumentalnych kominków z kamienia na żywo. Serdecznie zapraszamy.